sobota 26. března 2011

Anglické klima smrdí spálenou naftou

Jen pár dní po tom, co vrchní pokladník rozesmál motoristy oznámením o snížení zdanění pohonných hmot o jednu penci na litr, přichází zpráva o zdražení parkovacích povolení pro majitele aut s dieslovými motory v londýnské části Kensigton&Chelsea.

Prý jsou dieslové motory zlé a zdražením parkovacích povolení přinutíme lidi kupovat auta s motory, které nastartováním způsobí přírodě mnohonásobný orgasmus.

Jsem pro každou špatnost, ale tohle je špatné i na mě.

Dvě věci bych vypíchnul.

Jedna: na zlé motory už tady máme bič, jmenuje se Road tax a je postavený na množství vypouštěného CO2. Jestli je problém v tom, že dieselové motory produkují při stejném objemu vypouštěných plynů větší hnus, nechť se změní Road tax.

Dvě: povolení na parkování se vztahuje na parkovací místo, ne na vypouštěný bordel. Takže jde o to, aby lidi platili za to, kolik místa jejich auto u chodníku zabere, a ne za to, co vypustí do vzduchu.Mimochodem, na co si myslíte, že vybrané peníze půjdou? Žeby na pořádné spravení děravých silnic? Hm, spíš bych řekl, že na financování něčeho tak zbytečného jako je toto:


http://www.jobsgopublic.com/jobs/future-shape-programme-manager-d514/from/r7s2c1p23qths/147/of/254/


Kdyby už odkaz nefungoval, jde o inzerát na místo úředníka/manažera za £70.000 ročně s náplní práce vymýšlet a zrelizovat jak úspěšně manipulovat, lhát a vykrádat kapsy těch, kteří ještě něco mají.

Tok peněz vysychá a tak se připravme na to, že si úředníci budou vymýšlet nové způsoby, jak z nás vymáčknout další šťávu. Že to zabalí do hesel o ochraně prostředí, miminek nebo nás samých, to je víc než jasné. Bohužel oni to jinak neumí a my jim na to sami dodáváme prostředky.


Odkaz na článek v Telegraph:

http://www.telegraph.co.uk/motoring/news/8407964/Parking-permit-surcharge-to-force-diesel-cars-off-the-roads.htm


.

Žádné komentáře:

Okomentovat