pondělí 28. února 2011

Parkování v LondýněDnes povídal jakýsi pantáta z jedné z londýnských radnic, jak budou zvedat poplatky za parkování, rozšiřovat časové rozmezí placeného parkování (dnes běžně 8.30am - 18.30pm) a "zvažovat a diskutovat současné parkovací schéma" (rozuměj zavést placené parkování tam, kde ještě není, a kdyby to šlo, tak si nechat platit i od residentů). Parkování v Londýně umí být zaprvé pořádně drahé, zadruhé těžko k nalezení, když chcete být blízko konkrétního místa.
V centru Londýna a částech kolem centra zaparkujete na ulici na hodinách, kde je většinou limit na délku pobytu (obvykle 2-4 hodiny) a tu a tam narazíte na hodiny, které nefungují na hotovost, ale jen na platbu telefonem (zavoláte, dáte SPZ, dobu parkování, číslo platební karty a parkujete). Ceny za parkování na ulici jsou různé, někdy je to jen libra za hodinu, častěji ale dvě až tři, ale můžou být i čtyři...
Další možnost, která je k mání hlavně v centru města a okolo něj, jsou komerční parkoviště pod- i nadzemní). Většina navigací už je má v paměti a najdete je podle modrých cedulí s velkým bílým P. Parkování vyjde hodinově dráž (tak od £6/hod.), ale nemusíte řešit, jestli přetáhnete povolený limit, a jsou i parkoviště s atraktivní nabídkou (£10 za den). Na některých parkovištích se Vám stane, že budete muset nechat klíče od auta obsluze, která pak za Vaší nepřítomnosti bude s Vaším autem popojíždět, aby mohla další auta přijíždět/odjíždět. Nevýhodou parkovišť bývá stísněný prostor, a tak se může tu a tam přihodit drobná rýha na laku Vašeho vozu. Mám dojem a líbí se mi, že tohle se tady zas tak moc neřeší.
Zaregistroval jsem taky webový systém Parkatmyhouse.com. Vypadá to zajímavě, lidi pronajímají své vlastní garáže, příjezdové cesty a parkovací stání za poplatek, který by měl být převážně při pobytech na den a víc srovnatelný nebo výhodnější než konvenční parkoviště. Můžete si tam taky nechat ohodnotit Vaši příjezdovou cestu a pak ji v systému dát k pronájmu... ta u našeho domu by vynesla £393 měsíčně. Jdu přeparkovat...
.

1 komentář:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat