pondělí 20. května 2013

Dům na prodej

Jeden z domů v ulici, kde žijeme, je právě na prodej a dnes proběhla hodina otevřených dveří.

Tak to ve zdejším kraji běžně chodí: nemovitost se inzeruje, přitom se dá na vědomost den či dva, kdy bude na hodinu spuštěn padací most a zájemci se můžou přijít juknout a popovídat si s realitním agentem. Po dnech otevřených dveří přichází období soutěže formou dražby, do které se přihazuje přes SMS. Pravidla dražby říkají, že nejvyšší nabídka nemusí vyhrát - je to zvláštní sport.
Taky jsme si prošli tímhle systémem a dům úspěšně vydražili; souboj esemeskami trval asi pět dní.

Domy v naší ulici jsou porůznu pospojované do skupinek po dvou, třech a více, samozřejmě v provedení dřevo; v barvě fasád převládá oblíbená švédská červená falu rödfärg, ale jsou tu i kousky žluté, bílé nebo světle zelené.
Právě jeden bělouš je teď k mání a tak v určenou hodinu jeho útrobami prolézali muži, ženy a děti, z nichž některé možná budeme v budoucnosti potkávat častěji.

Sousedé ze žlutého domu, který je přilepený k bílému, si z dnešní prohlídky udělali pěkné divadlo. Usadili se do křesel před domem jiného mladého páru, který bydlí naproti přes cestu a jakoby nezúčastněně si společně užívali představení

Napadlo mě, že jsem v době návštěv mohl spustit na bicí nebo s dětmi uspořádat nějakou jinou hlučnou zábavu na zahradě před domem, abychom pomohli vytřídit zrno od plev, co se budoucího sousedstva týká, ale nakonec z toho nebylo nic - jen jsme sundali špinavé závěsy z oken v kuchyni.

1 komentář:

  1. Chystám se vám o Prodej domu ? Opravdu , opravdu rád prodej domů . I když je stáležhavým tématem k diskusi , je nemožné , aby přeceňovat jeho vliv na moderní myšlení . Odhaduje se , že prodej domů je si myslel, asi osmkrát denně ti nejvíce závislá na technologii , samozřejmě . Tady začíná můj hloubkové analýzy glourious předmětu Prodej domu .

    OdpovědětVymazat